Damska bielizna nocna - co to jest?

Damska bielizna nocna - co to jest?

4,67 / 3 głosów

Damska bielizna nocna to koncepcja, której korzenie sięgają starożytnego Egiptu i świątyń starożytnych Indii. Bielizna nocna była zwykle wykonana z wełny lub połączenia wełny i bawełny. W ciągu dnia kobieta nosiła spodnie lub koszule nocne wykonane z naturalnych i niepowtarzalnych materiałów.

Od czasów starożytnych kobiety były stylizowane na wiele sposobów. Niektórzy preferowali suknie szyfonowe lub wieczorowe, inni preferowali wyszukane nakrycia głowy, a jeszcze inni przykrywano warstwami liści lub welonów, a czasem także sznurkami lub szalowymi włosami. Bielizna nocna została również wyposażona w takie elementy, jak wisiorki oznaczające kastę noszącego, którymi mógł być święty naszyjnik, amulet lub amulet związany ze zdrowiem osoby noszącej.

Ewolucja bielizny nocnej

Ewolucja bielizny nocnej jest dość obszerna i można ją uznać za początek historii odzieży wieczorowej. Odzież pojawiła się po raz pierwszy w postaci koszul nocnych noszonych przez mnichów w latach trzydziestych. Po drugiej wojnie światowej pojawiły się nowe trendy, wśród których bardzo znanym przykładem była bielizna nocna noszona przez członków rodziny królewskiej i rzucających się w oczy robotników. W latach 50-tych zapanowała moda na stroje wieczorowe, nawiązująca do stylu New Look z lat 60-tych.

Popularnością cieszy się bielizna nocna z białą koszulą i spodniami latem oraz krótkie spodenki lub nie więcej niż pełne koszule nocne jesienią. Najpopularniejsze odcienie to biały i czarny, ale można też łączyć te dwa kolory, na przykład czerwony i niebieski. W stylu New Look z lat 60. biała koszula lub bez koszuli zostaje przekształcona w elegancką koszulę nocną i prostą koszulę nocną, co nie jest typowe dla damskiej bielizny nocnej. Jednak nowoczesna damska bielizna nocna charakteryzuje się bardzo eleganckim krojem, sięgającym często do połowy długości spódniczek, a jej podstawowym elementem jest zdecydowanie biała koszula. Krój jest tak charakterystyczny, że nawet stylizowany wizerunek zakonnicy może być wykorzystany, aby dodać dramatyzmu i kobiecej aury do procesu stylizacji.

Bielizna nocna była również wykonana z lekkiego materiału, w dawnych czasach imperium greckiego większość tkanin była bawełniana, ale kilka tkanin było wykonanych z wełny lub włókien syntetycznych. Najczęściej występowały suknie wieczorowe z bawełny, ale moda na tego typu ubrania i dodatki zaczęła się w dobie drugiego wejścia w życie praw kobiet. Projektanci bielizny nocnej często wykorzystywali na ulicach stare i często resztki tkanin, na przykład haftowane halki lub koszule nocne z dżinsu.

Dziś panie w każdym wieku wolą bardziej miękkie, eleganckie stylizacje i dobraną kolorystycznie bieliznę nocną. Stylowa bielizna nocna jest ozdobiona jasnymi kolorami, używa się bardzo niewielu tkanin, są halki lub koszule nocne wykonane ze skóry lub gumy. Stylowa stylistyka połączona jest z eleganckimi dodatkami, takimi jak parawany czy pałeczki nocne. Stylowa stylizacja pozwala stworzyć elegancką kobietę w każdym rodzaju garderoby damskiej. Stylowa bielizna nocna to doskonała alternatywa dla ozdobnej bielizny nocnej.

Stylowa stylistyka

Tak zwana bielizna nocna była w pewnym sensie oryginalnym stylem dla kobiet.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *